“Woxx Barbers” – išskirtinis specializuotas vyrų salonas Vilniuje

2015-09-14

Vilnius – moderni sostinė – tą tenka išgirsti iš ne vieno pašnekovo, tiek gyvenančio čia, tiek užsukančio aplankyti mūsų miestą. Ir būna neapsakomai džiugu, kai į Vilnių „atkeliauja“ geros idėjos, žmonės su įdomia ir išskirtine veikla. Raimondas Pasternackis – vienas iš jų. Be to, kad jis yra pasaulinio lygio kirpėjas, skinantis laurus prestižiniuose kirpėjų ir grožio meistrų konkursuose Milane, Dubline, Paryžiuje, praėjusių metų spalį Vilniuje atidarė pirmąją ir kolkas vienintelę specializuotą vyrų kirpyklą – „Woxx Barbers“. Apie tokios kirpyklos specifiką bei Vilniaus stilinguosius vyrus kalbėjomės su savo amato profesionalu Raimondu.

Kaip tapai kirpėju?

Mano mama turėjo nedidelę kirpyklėlę, taip pat ten kur gyvenau netoli buvo ir kirpėjų mokykla, tad greičiausiai neatsitiktinai pradėjau ten mokytis ir po kelių metų jau ėjau kirpti žmonių. Turėjau ne vieną galimybę padirbėti užsienyje ir tai suteikė labai įdomios patirties.

Ar visada buvai tik vyrų kirpėjas?

Jau nuo pat pradžių dirbdamas Lietuvoje daugiau kirpau vyrus, tačiau turėjau klienčių ir moterų. Nuvykęs į Dubliną įsidarbinau pirmajame savo gyvenime barber shop‘e – specializuotame salone vyrams, kuriame be įprastinių kirpimo paslaugų, buvo kerpamos bei stilizuojamos barzdos, ūsai. Iš pradžių buvo kiek nedrąsu, kai gavau į rankas senovinį tikrą barzdos skutimo peiliuką vietoj mums įprastos elektrinės barzdaskutės ir turėjau su juo dirbti, tačiau po truputį išmokau šio amato paslapčių.

Kaip gimė idėja įkurti savo saloną?

Patirties ir žinių turėjau pakankamai, tad pirmąjį saloną įkūrėme su broliu Dubline. Tačiau jau iš karto žinojau, kad grįšiu į Lietuvą ir tokį saloną būtinai atidarysiu Vilniuje, nes nieko panašaus iki šiol čia nebuvo.

Ar nebuvo baisu, kad Vilniuje neatsiras pakankamai vyrų, kuriems reikėtų daugiau nei paprasto kirpimo?

Tikrai ne. Šiuo metu norint patekti į mūsų saloną jau reikia užsirašyti iš anksto. Sulaukiam labai įvairių vyrų – tiek amžiumi, tiek savo veikla, užimamomis pareigomis. Neaplenkia mūsų ir studentai, kadangi jiems siūlome nuolaidas ir apsikirpti už 40 Lt tikrai nėra labai brangu. Mažieji mūsų klientai dažniausiai užsimano būti apkirpti pamatę, kaip kerpami jų tėčiai. Salone yra įrengti ekranai, per kuriuos rodome sporto varžybas, vyriškas laidas, mažiesiems rodome animacinius filmukus.

Taip pat sulaukiam nemažai klientų ir iš užsienio. Dažniausiai jie mus atranda pagal rekomendacijas ar atradę internete – užsienyje tokio tipo salonai yra populiarūs.

Tad kuo skiriasi Jūsų salonas nuo įprastinio?

Kai kurie klientai ateina su nusistatymu, kad mūsų salonas yra toks pats kaip ir kiti, tačiau čia pabuvę, pabendravę tikrai pastebi skirtumų. Na, jau vien pati atmosfera ir interjeras yra labai vyriški – šalia tavęs niekada nesėdės moteris, kuriai dažomi plaukai ir neteks klausytis moteriškų kalbų (šypsosi). Šalia kirpyklos turime ir barą su tauraisiais gėrimais, ateityje planuojame turėti ir savo šaldytuvėlį, iš kurio klientas galėtų pasivaišinti šaltu alumi. Didžiausias skirtumas, ko gero, mūsų siūlomas įvairūs barzdų tvarkymo būdai – nuo greito padailinimo iki savotiško ritualo su šiltais rankšluoščiais.

Kaip gimė šios vietos pavadinimas?

Kaip ir daugumai greičiausiai po ilgų svarstymų 3 val. nakties – tiesiog atėjo tas žodis „Woxx“, kuris tarsi ir neturi konkrečios prasmės. Man patiko jos stiprus skambesys. Užsieniečiai vis pabrėžia, kad jų manymu, tai stipraus verslo pavadinimas.

Ar įvyksta kirpykloje atsivertimų iš bjauriojo ančiuko į stilingą džentelmeną?

Be abejo. Tačiau visada stengiuosi plaukus formuoti taip, kad vyras grįžęs namo pats galėtų nesunkiai su jais susitvarkyti – neišleidžiu nė vieno be patarimų ne tik kokias priemones naudoti, bet ir kaip išgauti norimą rezultatą.

Ar “Woxx Barbers” komanda yra išskirtinai vyriška?

Kolkas taip, tačiau neatmetu galimybės ir neturiu nusistamų prieš moteris kirpėjas. Jei tik atsiras tokia, kuri norės ir galės dirbti tokį darbą – kodėl gi ne.

Raimondai, tikriausiai pastebi, kaip atrodo Vilniaus vyrai?

Negaliu apie juos ir jų šukuosenas pasakyti nė vieno blogo žodžio. Aišku, kaip ir visur yra ir labai stilingų ir savo išvaizdai didelės reikšmės neteikiančių vyrų. Tačiau vis daugiau užsukančių klientų tikrai džiugina – jiems tikrai rūpi, kaip jie atrodo.